Департамент культури

Державний історико-культурний заповідник в м. Луцьку

Верхній замок в Луцьку

Луцьк привертає увагу своєю особливою минувщиною. Відправною ж топографічною точкою буття нашого міста в просторі і часі є найстаріша його частина, що охоплює історико-культурний заповідник “Старий Луцьк”, заснований 1985 року.

Площа заповідника відносно невелика – близько 40 га., але на цьому обшарі можна побачити і оцінити багато древніх пам’яток матеріальної культури. І перш за все, це Верхній замок – реліктове творіння часів середньовіччя. Замок зараз – не тільки музеї, виставки, діючі моделі старовинної зброї і устаткування. Він також є своєрідною культурною сценою нашого міста, де проходять різноманітні фестивалі, шоу, конкурси, концерти і, звичайно, рицарські турніри.

Історико-культурний заповідник – не тільки Верхній замок. Його територія це і видимі кроки історії міста: величний кафедральний костьол ХУІІ ст., що ніби панує над старівкою, оборонна синагога ХУІІ ст. найстаріші православні церкви міста, стіни яких пам’ятають визначних діячів України: Івана Виговського, Данила Братковського, Петра Могилу, Іова Кондзелевича. Поруч – зовсім “юна” німецька лютеранська кірха, якій “всього” 103 роки. Можна також побачити вежу і рештки мурів Окольного замку ХУІ ст., музей-аптеку, меморіальну “Лесину вітальню”, присвячену пам’яті Лесі Українки і сторінку історії сучасного міста – “будинок з химерами” місцевого скульптора Миколи Голованя.

  • Директор – Рудецький Павло Аркадійович.
  • Адреса: вул. Драгоманова, 23, т. 72-34-32, 72-48-88,
  • e-mail: zamok.lutsk@rambler.ru
  • Офіційний сайт: http://old-lutsk.at.ua
АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: