Департамент культури

Комунальний заклад “Палац культури міста Луцька”

Зовнішній вигляд Палацу культури міста Луцька

Сучасний вигляд

Відкриття першого у місті Будинку культури відбулося восени 1957 року. У будівлі, яку рішенням виконкому Волинської обласної ради народних депутатів було виділено для установи культури, розташовувались склади баз «Головторгодягу» та «Головторгвзуття». До цього тут знаходилися кінотеатр, пожежне депо, станція швидкої допомоги. Впродовж 1956 року проводилась реконструкція приміщення: добудовувались кімнати для гурткових занять, облаштовувалась кіноконцертна зала. Автор проекту реконструкції – архітектор В.П.Бабій. За роки свого функціонування будівля Будинку культури зазнавала деяких конструктивних змін, але в основному зберегла свій вигляд.

У 1994 році рішенням Луцької міської ради Будинок культури реорганізовано у міський народний Дім «Просвіта». Після завершення останньої реконструкції у 2006 році за проектом заслуженого архітектора України Андроша Бідзілі будівля теперішнього уже Палацу культури по-справжньому прикрашає центральний майдан нашого міста.

Рішення про перейменування народного Дому "Просвіта" у Палац культури прийнято Луцькою міською радою 30 вересня 2009 року. Зараз тут найкраща у місті концертна зала на 500 місць, 3 зали для занять хореографією, 15 кімнат для гурткової роботи, 2 приміщення для зберігання концертних костюмів. Діє 7 аматорських колективів, які удостоєні почесного звання «народний аматорський», 1 дитячий колектив зі званням «зразковий», дитячі хореографічна студія та студія бального танцю, клуб ветеранів війни та праці «Неспокійні серця», відбуваються різнопланові мистецькі акції.

Гордістю Палацу культури міста Луцька є самобутні мистецькі колективи: зразковий ансамбль народного танцю “Волиняночка”, духовий оркестр, ансамбль народного танцю “Волинянка”, оркестр народних інструментів "Волинянка", ансамбль народної музики "Волиняночка", ансамбль бального танцю "Юність", хорова капела "Посвіт", чоловічий хор ветеранів війни та праці "Подвиг". Учасники колективів беруть активну участь у міських культурно-мистецьких заходах, численних міжнародних фестивалях та конкурсах в Україні і за кордоном.

  • Директор – заслужений діяч мистецтв України Юрій Васильович Войнаровський.
  • Адреса: вул. Б.Хмельницького,1, т.720436, 723026,
  • e-mail: palaceculture@mail.ru.
  • Офіційний сайт: www.culture.lutsk.ua
Глядацька зала Палацу культури міста Луцька

Глядацька зала

Фойє першого поверху Палацу культури міста Луцька

Фойє першого поверху

Фойє другого поверху Палацу культури міста Луцька

Фойє другого поверху

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: