Департамент культури

Волинський краєзнавчий музей

Волинський краєзнавчий музей — головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині — відкритий 16 червня 1929 року у м.Луцьку з ініціативи створеного у 1927 році Волинського товариства краєзнавства та опіки над пам’ятниками минулого.

На сьогодні фонди Волинського краєзнавчого музею налічують майже 150 тисяч експонатів, репрезентуючи природу, історію, етнографію, мистецтво Волині. Музей має багату колекцію природничо-наукових матеріалів. Унікальним є гербарій рослин (більше 3 тисяч листів), зібраний на Волині у 30-х роках XX ст. польським ботаніком Стефаном Мацко. Історія Волині з найдавніших часів і до сьогоднішнього дня представлена унікальними пам’ятками археологічної збірки і нумізматичної колекції, писемними документами, зразками сакрального мистецтва, етнографічними матеріалами. Серед найбільш цінних експонатів: Качинський скарб срібних речей давніх готів V ст. н.е., спорядження давньоруського воїна (кольчуга, місюрка, шолом) X ст. з Олики, козацька зброя, люльки, порохівниці, елементи одягу, човен XVII ст. Важливе місце в колекції музею займають писемні матеріали — рукописні і друковані (документи, книги). Серед експонатів меморіального фонду — речі, фотографії, документи, автографи Лесі Українки, Олени Пчілки, Юрія Косача, Юзефа Крашевського, Агатангела Кримського, В’ячеслава Липинського, Полікарпа Сікорського, Анатолія Дублянського, Ігоря Стравінського, Ніла Хасевича.

Музей має багату колекцію етнографічних матеріалів — вироби ткацтва і вишивки, зразки волинського народного костюму, плетіння з соломки, коріння та лози, різьблення по дереву, гончарні вироби, писанки та інше.

17 серпня 1985 року Волинський краєзнавчий музей було відкрито в новому гарному приміщенні в центрі Луцька.

Колекції музею представлені в експозиції, яка складається з розділів природи, давньої та новітньої історії,тематичних виставок. Експозиція музею розміщена на площі понад 2 тисячі кв.м у 23 стаціонарних і 9 виставкових залах. Побудована за тематичним — відділ природи і тематико-хронологічним принципами — відділ історії.

  • Директор - заслужений працівник культури України Силюк Анатолій Михайлович.
  • Адреса: 43005 м. Луцьк, вул. Шопена, 20. Факс 242591
  • E-mail: volkmus@lt.ukrtel.net
  • Офіційний сайт: www.volyn-kray-mus.at.ua
АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: