Департамент культури

Комунальний заклад "Луцька міська централізована бібліотечна система"

Луцька мiська централiзована бiблiотечна система як просвiтницька, культурна та iнформацiйна структура органiзована на базi мiських публiчних бiблiотек в 1978 роцi. З сiчня 2010 року є комунальним закладом міста.

В структурi системи 12 бiблiотек: центральна бiблiотека для дорослих, центральна бiблiотека для дiтей, 8 бiблiотек-фiлiй, в т.ч. 2 фiлiї для дiтей. Послугами книгозбiрень на 01.01.2012 року користуються майже 39 тисяч лучан.

Фонд iнформацiйних масивiв нараховує 464,2 тисяч документів книг, газет, журналiв та електронних видань. Активно використовується внутрішньосистемний книгообмiн. Колектив ЦБС – 80 працiвникiв.

Бiблiотеки ЦБС є iнформацiйними центрами для лучан. У кожнiй бiблiотецi є «Зони соцiальної уваги», полицi «Влада iнформує».

Користувачi системи мають доступ та користуються послугами Iнтернет-центру в центральнiй бiблiотецi для дiтей, пунктами вільного доступу до Інтернету в центральній бібліотеці для дорослих та бiблiотеках-фiлiях №3, 5, 6, 7, 10, 11, 2 для дітей.

Гостинно запрошують клуби за інтересами: «Ностальгія» (бібліотека – філія №3); «Запросини» (бібліотека – філія №5); «Інтергрупа» (бібліотека –філія №6); «Хочу все знати!» (центральна бібліотека для дорослих); «Діалог» (центральна бібліотека для дорослих); «Надвечір’я» (бібліотека – філія №4); «Вперше» (бібліотека – філія №10); «Цілюще джерело» (бібліотека –філія №11); «Краєзнавець» (центральна бібліотека для дітей); «Звук павутинки», «Я САМ» (ЦДБ). У ЦДБ, фiлiях №№5, 10, 2 та 3 для дітей діють лялькові гуртки.

Здiйснюється довiдково-бiблiографiчна та iнформацiйна робота. Для рiзних категорiй користувачiв проводяться цiкавi масовi заходи, акцiї.

Колектив бере активну участь в проектнiй діяльності. Отримано гранти на реалiзацiю проектiв «Iнтернет для читачiв публiчних бiблiотек LEAP-IV»(2004), «Iнтернет для читачiв публiчних бiблiотек Connekt - II» (2006), «LEAP-2010: оновлення комп’ютерiв i програмного забезпечення для успiшних Iнтернет-центрiв» (2010) вiд Посольства США в Українi. Реалізовано 2 проекти: «Органiзацiя нових бiблiотечних послуг з використанням вiльного доступу до Iнтернету II» Ради мiжнародних наукових дослiджень та обмiнiв (IREX) в рамках програми «Бiблiомiст» та «Волонтерство в бібліотеці».

Щороку пiд час лiтнiх канiкул реалiзовується власна програма для користувачiв-дiтей «Бiблiотека - територiя дитинства».

Надаються додатковi платнi послуги.

  • Директор - Голод Людмила Євстахiївна.
  • Адреса: вул. Декабристів, 25, т. 253647
  • e-mail: cbsgolod@gmail.com.
  • Офіційний сайт: www.librcs.lutsk.ua
АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: