Департамент культури

ЗАПРОШУЄМО НА ГУТІРКУ "ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ ТА ЛУЦЬК"

Сьогодні відзначається 200-ліття від дня народження українського класика, письменника, фольклориста, філософа історії Пантелеймона Куліша.

Оскільки певну частину свого життя Пантелеймон Куліш провів у Луцьку, наше місто не може бути осторонь цієї важливої події.

З цієї нагоди Луцька міська рада організовує літературно-мистецьку гутірку «Пантелеймон Куліш та Луцьк», що відбудеться сьогодні, 07.08.2019, на Площі Ринок (вул. Д. Галицького, 1а) о 18:00.

В програмі заходу заплановані цікаві інформаційні доповіді літературознавців, істориків, краєзнавців, презентація тематичної літератури, відкриття зображення Пантелеймона Куліша на будинку за адресою вул. Д. Галицького, 12, театралізована постановка у виконанні театру «Гармидер» за мотивами роману Івана Корсака «Перстень Ганни Барвінок», відкрите обговорення та інше.

Запрошуємо усіх бажаючих до участі у гутірці!

Довідково.

Народився Пантелеймон Олександрович Куліш 7 серпня 1819 року в містечку Вороніж колишнього Глухівського повіту Чернігівської губернії (тепер — Шосткинський район Сумської області). Він є видатним українцем, автором першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису. Саме "кулешівкою" був написаний перший україномовний буквар "Граматка".

Відомий як перекладач Біблії українською мовою  та як автор першого українського історичного роману "Чорна рада", який він почав писати під час свого проживання у Луцьку.

05 серпня 2019 р.

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: