Департамент культури

НА НАРАДІ У ДЕПАРТАМЕНТІ КУЛЬТУРИ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2018 РОЦІ

У департаменті культури відбулася нарада за участі керівників та фахівців галузі культури культури міста, під час якої підбито підсумки діяльності у 2018 році.

Директор департаменту культури Тетяна Гнатів проаналізувала роботу закладів та хід виконання Програми розвитку культури у місті Луцьку на 2018-2020 роки, а також бюджет 2019 року. Зокрема, відзначила активну діяльність бібліотечних закладів міста, де впроваджуються інноваційні методи роботи з читачами, реалізовуються програми «Бібліотека-територія дитинства», «Реабілітація через творчість», «Літературні відкриття» та ін. Запроваджено діяльність літніх читальних залів, на базі бібліотеки-філії №6 започатковано діяльність коворкінг-центру «Book-центр», як сучасного простору для відвідувачів книгозбірні, облаштовано новий сучасний бібліотечний простір у бібліотеці-філії №2 для дітей, розпочато реалізацію проекту «Бібліотека-студія «ДіМ» (для дорослих і малих) на базі центральної бібліотеки для дітей. Вагомі здобутки у мистецьких школах. Здійснено модернізацію навчальних класів у музичних школах, введено в експлуатацію концертний зал у музичній школі №1 імені Фридерика Шопена з новим технічним обладнанням, відремонтовано шкільний рояль, проведено капітальний ремонт коридору музичної школи №2, надається сприяння творчим колективам і обдарованим учням в організації  їх участі у мистецьких конкурсах і фестивалях. Триває робота з переформатування клубних закладів у культурно-мистецькі центри мікрорайонів. Програмою розвитку галузі культури Луцька на 2018-2020 роки передбачено створення Центру традиційної культури на базі Теремнівського будинку культури, Центру сучасних мистецтв - на базі клубу «Сучасник». 2018 року організовано 2050 культурно-мистецьких та культурологічних заходів, серед яких низка фестивалів та проектів у громадському просторі. Активізовано міжнародну культурну діяльність: у 2018 році підготовлено 7 проектних заявок для залучення міжнародної технічної допомоги у розвиток галузі, реалізовано ряд заходів в рамках Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста», творчі колективи з Луцька  взяли участь у 15 фестивалях у 9 країнах світу.

Т.Гнатів відзначила позитивну динаміку розвитку галузі, зокрема, наголосила на зростанні обсягів фінансування. Так, видатки на галузь з міського бюджету склали: у 2016 році - 35854418 грн, у 2017 р.- 54912697 грн, у 2018 р. -72790686 грн, у 2019 р. передбачено 81237700 грн.; на проведення капітальних ремонтів у закладах культури у 2016 р. виділено 0,943 млн. грн, у 2018 році – 8171 млн.грн.

Під час наради обговорено пріоритетні питання діяльності галузі у 2019 році, серед яких: проведення робіт з реконструкції будівлі музичної школи №3 для створення на її базі культурно-мистецького центру, капітальний ремонт приміщення залу будинку культури мікрорайону Вересневе та 2 поверху музичної школи №2, виготовлення проектно-кошторисної документації для ремонту приміщення бібліотеки-філії №10 задля подальшої її трансформації у бібліотеку-ХАБ, а також капітальний ремонт приміщення художньої школи та музичної школи №1 імені Фридерика Шопена в рамках реалізації у Луцьку програми НЕФКО тощо.

Участь у нараді взяла начальник відділу культури та мистецтв управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Марія Назаревич, яка окреслила основні питання діяльності галузі в умовах децентралізації, подякувала директору департаменту культури і керівникам закладів за співпрацю та реалізацію державної галузевої політики. До обговорення піднятих на нараді питань долучився і завідувач міського відділу культури у 1975-1983 рр., натепер заступник директора Волинського коледжу культури та мистецтв імені І.Стравінського Антон Антонюк.

На завершення наради Т.Гнатів подякувала присутнім та усім працівникам галузі за роботу, висловила впевненість, що у 2019 році перелік якісних показників діяльності галузі культури Луцька продовжиться.

       

29 січня 2019 р.

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: