Департамент культури

"ПРАВДУ НЕ УБИТИ"

У Волинській державній обласній універсальній науковій  бібліотеці імені Олени Пчілки було презентовано книжкову виставку „Правду не убити”.

 

      Її відкриття було приурочено до скорботної дати, визначеної рішенням Волинської обласної ради від 02.02.2017 №10/35, - Дня пам’яті українських жертв окупаційних режимів.

Під час відкриття слово мала автор експозиції Аллі Понагайбі, завідувач відділу краєзнавчої роботи, яка розповіла про політичні переслідування рідного дідуся, який зазнав поневірянь у сталінських таборах упродовж 5 років та був реабілітований 1990 року.

Директор бібліотеки Людмила Стасюк зосередила увагу присутніх на книгах серії „Реабілітовані історією”, творах Володимира Дмитрука, Тетяни Байди. Трагічний подих епохи передають, зокрема і спогади Анатолія Дімарова „Прожити і розповісти”, Петра Мосійчука „Спротив”. Цікавою є історія надходження до бібліотеки книги Каменюка Оксентія „З глибин пам’яті: нарис-спогад про село Рачин Горохівського району Волинської області”. Ця книга побачила світ 2010 року в Тернополі. Автор – в’язень ГУЛАГУ, 1927 року народження, талановито відтворив колорит повстанських літ на Волині, передав правдиві свідчення про побут в’язнів Колими. Книга, яка по книгообміну надійшла до Волинської ДОУНБ від тернопільських колег, містить спогади про волинян Олексія Брися, Антона Галіброду.

06 листопада 2018 р.

із сайту управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: