Департамент культури

"КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ: З ІСТОРІЇ БОРОТЬБИ ЗА ІДЕАЛИ ДЕМОКРАТІЇ"

У Волинському краєзнавчому музеї розгорнуто фотодокументальну виставку «Конституція України: з історії боротьби за ідеали демократії». Сформована вона на основі оригінальних документів, світлин, плакатів, книг, газет, рукописних матеріалів з фондів музею, починаючи з початку XVIІІ століття та закінчуючи сьогоденням.

Зокрема, увазі відвідувачів представлені фотокопії сторінок «Пактів і Конституції…» Гетьмана Пилипа Орлика (1710 р.), проекти Конституцій УНР (1917–1920 рр.), фотографії тих українських діячів, які були причетні до створення сучасного основоположного закону нашої країни, тощо.

 

Унікальними є матеріали, передані до музею колишніми народними депутатами Верховної Ради України Андрієм Бондарчуком і Миколою Жулинським. Серед них, зокрема, чотири, нині вже доволі раритетні, оригінальні проекти Конституцій України 1992–1996 років та експресивні примітки (своєрідна літописна стенографія) Миколи Жулинського на аркушах з окремими статтями проекту Основного Закону, зроблені ним під час обговорення і голосування за нього в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Цікавою є і підбірка матеріалів волинської преси 1996 року, з приводу тодішнього перебігу конституційного процесу.

 

Окремим блоком представлені й саморобні плакати з витягами із Конституції України, щодо дотримання прав людини. Їх у різні роки (від кінця 1990-х і до Євромайдану) виготовляли борці за дотримання демократичних норм у нашій країні. Адже не можна забувати, що держава існує для людини, а не навпаки: «Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави» (ст. 3).

Виставка «Конституція України: з історії боротьби за ідеали демократії» буде працювати в дні роботи музею до Дня Незалежності України. Також, на виставці «Волинь в Українській революції 1917–1921 років» з квітня діє стенд, присвячений 100-річчю від Дня Конституції Української Народної Республіки.

26 червня 2018 р.

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: