Департамент культури

"НЕОЛОГІЗМИ ВІД ВОЛОДИМИРА НЕМИРИ"

19 червня о 14.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відкривається персональна художня виставка «НЕОЛОГІЗМИ від Володимира Немири».

Довідка:

Володимир Немира- член Національної Спілки художників України, відомий український митець зі Львова. Працює в галузі малярства, графіки.

У 1993 році виїхав до США. Проживав у Чікаго, Нью-Йорку, Клівленді.

Модерністичний світогляд художника сформувався під впливом українських художників-модерністів Нью-Йоркської групи Юрія Соловія, Михайла Дзиндри, Емми Андієвської, котрі творили в США ще у 1960-х-1980-х роках. Абстракція, як спосіб самовираження, уже тоді переважала у творчості українського митця. На американському континенті Володимир Немира мав вісім персональних виставок.

У 2008 році митець повернувся в Україну. 2008-2017 роки – майже десятиліття творчої праці, пошуків та досягнень. Новаторством позначені його пошуки у техніці кольорової монотипії. Володимир Немира – митець тонкої духовної структури, заглиблений у філософське споглядання світу. Речі прості і побутові у його монотипіях набувають високого звучання і стають вагомим предметом його творчості. Асоціативне трактування станів природи, побутових і суспільних явищ простежується у монотипіях «Мокрінь», циклі «Полісся», «Лахи», «Скіфські баби», «Гобелен», «Тартак», «Горбатка», «Рубель», «Віче», «Танець», «Очікування» та в малярських полотнах «Під захистом», «Ярило», «Вам відчиниться» та ін.

Твори Володимира Немири зберігаються у численних музейних та приватних колекціях в Україні та за кордоном.

13 червня 2018 р.

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: