Департамент культури

ВІДБУЛОСЯ ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ЗУСТРІЧЕЙ МАЙСТРІВ СЛОВА

Відбулося урочисте відкриття ХІ Польсько-Українські зустрічі майстрів слова

13-14 квітня у Луцьку відбуватимуться ХІ Польсько-Українські зустрічі майстрів слова.

Головний організатор заходу – Центр культури в Любліні. Співорганізатори – Луцька міська рада, Товариство польської культури імені Тадеуша Костюшка в Луцьку, Центр Східної Європи та кафедра української філології Університету Марії Кюрі-Склодовської, Товариство співпраці Польща–Схід, Українське товариство, Воєводський осередок культури в Любліні, відділ культури та відділ освіти і виховання мерії міста Любліна, Волинський академічний обласний театр ляльок і Палац культури міста Луцька.

XI Польсько-українські зустрічі майстрів слова відбуваються під почесним патронатом Луцької міської ради, Генерального консула Республіки Польща у Луцьку Вєслава Мазура, Генерального консула України в Любліні Василя Павлюка, маршалка Люблінського воєводства Славомира Сосновського, президента міста Любліна Кшиштофа Жука, люблінського куратора освіти Терези Місюк.

Сьогодні ж у Волинському академічному обласному театрі ляльок відбулося офіційне відкриття конкурсу. Участь у заході взяли секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт та Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур.

Розпочався захід монодрамою Лариси Кадирової “Не плачте за мною ніколи” за прозою Марії Матіос у постановці Сергія Павлюка.

 
 
 

Звертаючись до присутніх, Григорій Пустовіт наголосив: “Зі слова починається високе піднесення і падіння людей. Зі слова починається усе шляхетне. Все залежить від того хто і з якою метою оголошує слово. Сьогодні ми беремо участь у відкритті конкурсу поетичного слова. Це слово звучить українською та польською мовами. Учасники конкурсу вкладають у виступи всю свою майстерність”.

 
 

У свою чергу Вєслав Мазур подякував організаторам XI Польсько-українських зустрічей майстрів слова конкурсу та владі міста Луцька за проведення заходу. За його словами, це гарна подія, яка зближує наші народи. “Багато учасників з України і Польщи можуть показати свою майстерність. Це гарна зустріч для декламації поезії та прози обох народів. Це поєднує нас і допомагає у контактах”, - додав він.

 
 

 

13 квітня 2018 р.

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: