Департамент культури

"АРМІЯ НЕСКОРЕНИХ"

Книжкову виставку «Армія нескорених», приурочену знаковій події в історії національно-визвольних змагань українського народу– 75-річчю Української повстанської армії (УПА), розгорнуто у Луцькій  бібліотеці – філії № 3 для дорослих (вул.Драгоманова,1).

Представлене зібрання книг і журналів є цікавим і цінним, оскільки література була першою ластівкою у дослідженні історії УПА. Вона відкривала як світовій спільноті, так і самим українцям, всю правду про реалії більшовицького терору і боротьбу героїв-українців з ним.

Експоновані видання розкривають історію УПА, її ґенезу, ріст і дії у визвольній боротьбі українського народу за самостійну соборну державу. Книги висвітлюють «хроніку тактичних відтинків» діяльності УПА, її бойові дії за окремі роки, спогади командирів, ройових, курінних, документально подають відомі акції, битви і рейди, містять звіти та офіційні публікації окремих груп УПА, зокрема на Волині  Окремі книги присвячені Роману Шухевичу (Генерал Тарас Чупринка), Степанові Бандері та іншим діячам армії.

«Літопис УПА. Нова серія», на основі інформаційних документів ЦК КП(б)У, обкомів партії, НКВС – МВС, МДБ – КДБ, розкриває боротьбу проти УПА і націоналістичного підпілля радянської влади. Опубліковані протоколи допитів заарештованих радянськими органами державної безпеки керівників ОУН і УПА у1944–1945 роках.

Виставка триватиме впродовж жовтня 2017 року.

13 жовтня 2017 р.

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: