Департамент культури

Творчі колективи Палацу культури міста Луцька

Народний аматорський ансамбль народної музики “Волиняночка”

Колектив створений у 1996 році . У 1992 році йому присвоєно звання «народний аматорський». Кількість учасників – 7. В репертуарі колективу – твори волинського музичного фольклору, які виконуються на автентичних українських музичних інструментах бугай, коза-бас, сопілка, цимбали, волинка, ліра, най, бухало.

Колектив веде активну творчу діяльність в Україні і за її межами. Ансамбль побував з концертними виступами в багатьох країнах: Туреччина, Польща, Німеччина, США, Італія, Словенія, Росія, Сербія, Чорногорія, Угорщина, Естонія, Греція.

Народна аматорська хорова капела “Посвіт”

Колектив створений у 1989 році. У 1997 році йому присвоєно звання «народний аматорський»

Хорова капела «Посвіт» налічує понад 40 учасників різного віку та професій, яких єднає любов до української пісні В репертуарі колективу українські народні пісні, патріотична та духовна музика. композиторів М.Лисенка, М.Вербицького, Д.Січинського, М.Леонтовича, історичні, козацькі та повстанські пісні. в обробці Ростислава Кушнірука та пісні волинських композиторів.

З часу створення хорова капела «Посвіт» презентувала понад 1000 концертних програм. Колектив учасник багатьох фестивалів повстанської пісні та урочистостей з нагоди державних свят.

Зразковий ансамбль народного танцю “Волиняночка”

Колектив створений у 1986 році. У 1992 році йому присвоєно звання “зразковий”. У складі молодшої, середньої та старшої груп систематично займається понад 150 учасників віком від 6 до 16 років.

Колектив має своє неповторне творче обличчя завдяки збереженню й розвитку своєрідних виконавських традицій краю, автентичності, правдивості і чистоті хореографічного малюнка. За роки пошуків і знахідок у царині традиційної культури, хореографічного і музичного мистецтва Волині, сформовано багатий репертуар, в основі якого народні ігри, забави, обрядові дійства з використанням відповідної атрибутики, іграшок.

В репертуарі ансамблю танці поставлені на основі місцевого матеріалу Волині, України: „Опудало”, “Полька-грайка”, „Ой вийтеся огірочки”, “Черевички”, “Кізлик”, “Чибиряйчик”, “Ладки”, “Перегоня”, “Личаки”, “Вулиця”, „Забавлянки”, „Поліська полька», „Джуринські витівки”, “Колядники” та багато інших.

Щороку з'являються нові постановки, які вимагають напруженого навчально-виховного процесу, пошуку відповідного музичного матеріалу, а також виготовлення нових сценічних костюмів, які відзначаються самобутністю і вишуканістю.

На мистецькому шляху колективу, довжиною у двадцять чотири роки – більше 30 танців та хореографічних композицій, тисячі концертів. Для сотень юних обдарованих лучан, роки, пов'язані з ансамблем, залишаться неповторним спогадом дитинства і юності. Для багатьох вихованців – хореографія, танець, стали долею, як і для їх вчителів Олени та Олега Козачуків – справжніх корифеїв волинської хореографічної школи.

П'ять поколінь танцюристів виховала „Волиняночка”. Круті сходинки до вершини майстерності і визнання колектив долає ціною невтомних творчих пошуків, наполегливої праці і відданому служінню високому мистецтву її Величності Терпсихорі.

Оригінальність композиційного втілення, велика майстерність виконання, естетичність і гармонійність поєднання усіх можливостей народного мистецтва неодноразово високо оцінювались компетентним журі на обласних, республіканських та міжнародних оглядах, конкурсах народної творчості.

Ансамбль танцю “Волиняночка” член Української секції СІОФФ.

Колектив побував у багатьох країнах світу: Туреччині, Югославії, Польщі, Німеччині, США, Італії, Словенії, Росії, Сербії, Чорногорії, Угорщині, Естонії , Північному Кіпрі, Португалії , Греції.

Зустрічі з цим колективом завжди приносять глядачам сонячну радість від сприйняття українського мистецтва.

Народний аматорський ансамбль бального танцю “Юність”

Колектив створений у 1975 році У 1980 році йому присвоєно звання “народний аматорський”. В колективі займається понад 80 дітей та молоді віком від 6 до 25 років. Серед них спортивні пари, котрі є фіналістами всеукраїнських та міжнародних турнірів, призерами та володарями Кубків Чемпіонатів України.

В репертуарі колективу європейські, латиноамериканські та сучасні танці. Ансамбль «Юність» активно концертує. Він –постійний учасник загальноміських культурно-мистецьких заходів, всеукраїнських та міжнародних молодіжних мистецьких зустрічей.

Народний аматорський ансамбль танцю "Волинянка"

Колектив створений у 1959 році. У 1960 році йому присвоєно звання “народний аматорський”. Кількість учасників – 42 Репертуар ансамблю складають українські народні танці та танці Волинського регіону, зокрема, «Волинська полька”, “Волинська кадриль”, „Поліська полька”, “Буянський скакунець”, “Гупали”, “Черчениця”, жіночий хоровод “ Кладочка”, “Танець з решітками”. Це цілісні динамічні хореографічні сцени масових народних гулянь, які увібрали в себе основні риси українського фольклору.

Ансамбль танцю “Волинянка” член Української секції СІОФФ Впродовж 1968-2010 років ансамбль танцю успішно презентував український фольклор на міжнародних конкурсах і фестивалях у Польщі (11), Угорщині, Югославії (4), Молдові, Німеччині(8), Греції(3), Мальті, Тунісі, Лівії, Туреччині, Чехословаччині, Італії, Франції (2), Словакії, Швеції, Ізраїлі, Португалії (2), Єгипті, Англії (2), Росії (2), Туреччині, Швейцарії, Китаї.

Народний аматорський духовий оркестр

Колектив створений у 1958 році. У 1981 році йому присвоєно звання “народний аматорський”. Кількість учасників – 30.

У репертуарі колективу- кращі зразки світової та вітчизняної музики різних епох і стилів, маршова, класична, народна та танцювальна музика.

Оркестр- лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів духової музики в Росії, Польщі, Білорусі, лауреат обласної мистецької премії імені Ігоря Стравінського (2003р.)

Народний аматорський оркестр народних інструментів “Волинянка”

Колектив створений у 1964 році. У 1980 році йому присвоєно звання “народний аматорський”.

Оркестр народної музики “Волинянка” - це вісім музикантів, які майстерно володіють грою на баяні, скрипці, контрабасі та автентичних українських музичних інструментах бугай, коза-бас, сопілка, цимбали, волинка, ліра, най, бухало.

В репертуарі колективу серед інших творів чільне місце займає український фольклор, зокрема фольклор Волинського регіону.

Оркестр “Волинянка” член Української секції СІОФФ.

Впродовж 1964-2007 років колектив брав участь в міжнародних фестивалях у Польщі (9), Угорщині, Югославії (2), Молдавії, Греції (2) Туреччині, Мальті, Тунісі, Лівії, Німеччині (5), Чехії, Австрії, Словаччині, Франції, Швеції, Ізраїлї, Португалії, Греції, Єгиптї, Росії, Англії (2), Португалії (2), Швейцарії, Китаї.

Народний аматорський чоловічий хор ветеранів війни та праці “Подвиг”

Колектив створений у 1980 році. У 1984 році йому присвоєно звання «народний аматорський ». У складі колективу понад 30 учасників поважного віку.

Репертуар хору «Подвиг» складають пісні патріотичного змісту, народні пісні та твори українських композиторів. З часу заснування колективом проведено близько 600 концертів. Хор «Подвиг» активно концертує не лише на Волині, а й за її межами.

АРХІВ НОВИН:

Показати новини сайту за період: